Jak wysłać materac kurierem?

Zakupy w internecie są szybkie, łatwe i przyjemne. Poza tym oferta kurierów sprawia, że bez problemów dostarczają oni nawet duże, niestandardowe oraz wymagające specjalnej obsługi ładunki. Dzięki temu można się cieszyć nowym sprzętem, meblami czy akcesoriami, nawet jak są pokaźnych rozmiarów. Bez problemu można wysłać także materac kurierem, niezależnie od tego czy można go zwinąć, czy też wymaga transportu w stanie rozłożonym. To jest zależne od jego specyfiki.

materac kurieremJak przygotować materac kurierem?

Aby wysłać materac kurierem, należy go odpowiednio przygotować do drogi. Zawsze należy zapakować przesyłkę zgodne z zaleceniami przewoźnika. Poza tym pewnym ograniczeniem mogą być ustalane przez każdego z kurierów maksymalne wymiary. Warto pamiętać o tym, że właśnie ze względu na ten parametr materac zwinięty w rulon będzie wyceniony jako przesyłka niestandardowa, która wymaga ręcznego sortowania oraz specjalnej obsługi. Natomiast niezwinięty materac będzie traktowany jako dłużyca. To rodzaj przesyłki, której najdłuższy bok powinien mieć ponad 201 centymetrów, ale nie więcej niż 300 cm, a suma wszystkich wymiarów nie może przekroczyć 600 cm. Jak widać, w każdym wariancie transport materaców kurierem jest najlepszą najszybszą i najbezpieczniejszą opcją, niezależnie od tego czy sprzedajemy nowy, czy używany dodatek.

Nadanie materaca kurierem

Aby wycenić i wysłać materac kurierem, należy wypełnić intuicyjny formularz online. Warto pamiętać, że w tym wypadku ważna będzie zarówno waga rzeczywista, jak i dłużycowa. Przewoźnik zawsze weźmie pod uwagę wyższy wskaźnik. Waga materaca nie może być większa niż 50 kg, więc często opłaca się nadać ładunek jako przesyłkę dłużycową – w postaci rulonu o najdłuższym boku o długości powyżej 201 cm. Poprawnie zapakowana przesyłka zostanie dostarczona przez kuriera w nienaruszonym czasie i w najkrótszym możliwym czasie.