Jak wysłać meble kurierem?

Sklepy internetowe rozwijają się bardzo dynamicznie i nikogo nie dziwi fakt, że można kupić w sieci niemalże wszystko. Poza tym oczywiście Polacy chętnie korzystają z aukcji oraz sprzedają używane produkty na rozmaitych portalach ogłoszeniowych. Ten trend nie ominął też mebli. Co istotne, teraz bez problemu można wysłać duże, ciężkie i niestandardowe przesyłki kurierem, a przewoźnicy dokładają starań, by wszystko dotarło do odbiorców w nienaruszonym stanie. Kluczem jest to, by prawidłowo zapakować ładunek, zabezpieczyć go oraz oznaczyć zgodnie z zaleceniami przewoźnika.

Jak nadać meble kurierem?

Najczęściej meble kurierem wysyła się po ich rozkręceniu. Wówczas jest szansa na to, że przesyłka zmieści się w standardowych wymiarach oraz wadze określanych przez każdego przewoźnika. Na palecie można nadać więc jedną lub kilka ładunków. Tak też przygotowują wysyłkę sklepy internetowe.

Jak zapakować meble kurierem?

Aby wysłać meble kurierem, wystarczy na stronie internetowej wypełnić intuicyjny formularz. W specjalne miejsca wpisuje się podstawowe parametry paczki. Na cenę palety wpłynie wagę oraz wielkość ładunku oraz jej kształt czy też wybrane opcje dodatkowe. Dlatego właśnie należy określić, czy przesyłka z meblami ma standardowy kształt. Po wpisaniu danych adresowych nadawcy i odbiorcy oraz uzupełnienia formularza zostanie przygotowana wycena różnych przewoźników oraz podany zostanie prognozowany czas doręczenia. Na tej podstawie można wybrać najbardziej interesującą ofertę, opłacić oraz czekać na przyjazd kuriera. Po meble przewoźnikprzyjedzie specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem. Drogę przesyłki można natomiast śledzić w specjalnym panelu.

Wysyłka mebli na palecie kurierem

Meble ze względu na swoją specyfikę wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Te ze sklepu internetowego są zapakowane w firmowe kartony i posiadają stosowną ochronę. Gdy samodzielnie wysyła się paczkę czy paletę z komodą lub szafą, należy zadbać o takie zapakowanie ładunku, by nie został uszkodzony na żadnym etapie transportu. Ochrony będą wymagać narożniki oraz powierzchnie szklane i podatne na uszkodzenia czy zarysowania. Przy pakowaniu mebli warto więc wykorzystać folię bąbelkową, strecz czy karton. Przydają się także specjalne wypełniacze, które unieruchamiają ładunek. Kurierem można wysłać nawet duże meble – te do samodzielnego montażu i już skręcone zarówno nowe, jak i używane. Nie wszyscy przewoźnicy obsługują tak duże i ciężkie ładunki, ale bez problemu można znaleźć idealną ofertę dla siebie. Wysyłając meble na palecie, należy ładunek w taki sposób zabezpieczyć, by się nie przesuwał oraz nie wystawał poza obrys podstawy. Poza tym w formularzu podaje się wagę i wymiary łącznie z paletą.