Punkt kurierski – czy franczyza kuriera się opłaca?

Rynek przesyłek kurierskich rozwija się bardzo dynamicznie dostosowując się do zmian na rynku oraz przyzwyczajeń klientów. Oczywiście na ten trend wpływa także popularność sklepów internetowych i tego, że Polacy coraz więcej zakupów robią w sieci czy na różnego rodzaju aukcjach. Widać również, że klienci chętnie korzystają z paczkomatów oraz punktów, w których mogą nadać i odebrać przesyłkę bez konieczności oczekiwania na kuriera. To opcja wygodna i nic dziwnego, że takich punktów kurierskich na mapie kraju jest coraz więcej.

Jak założyć punkt kurierski?

Wraz ze wzrostem popularności punktów paczkowych zmienia się myślenie Polaków o sektorze kurierskim. Teraz można wygodnie odbierać i wysyłać przesyłki w dowolnym miejscu dokładnie wtedy, kiedy ma się czas. Ten trend zauważają również przedsiębiorcy i dla wielu z nich franczyza kurierato rewelacyjny pomysł na nowy biznes lub też rozwój prowadzonej działalności. Punkt paczkowy najłatwiej bowiem otworzyć w sklepie, kwiaciarni, kiosku czy też lokalu użytkowym. Dzięki temu można przyciągnąć klientów, a nowa opcja nie generuje dodatkowych kosztów. W tym wypadku oczywiście będzie się korzystać z oznaczeń danego kuriera czy brokera, a tym samym nie będzie konieczności inwestowania w reklamę, narzędzia czy też standardy obsługi.

Gdzie powinien znajdować się punkt kurierski?

Klienci najczęściej nadają i odbierają paczki w drodze do pracy, na zakupy czy też przy domu. I dlatego dobra lokalizacja jest kluczowym aspektem, by ten biznes się udał. Warto zadbać o to, by parking był dostępny i odpowiednio duży, bo z tej przestrzeni będą korzystać nie tylko klienci, ale również przewoźnicy. Samo otwarcie lokalu nie wymaga również specjalnych nakładów finansowych ani pracy. Wystarczy przygotować miejsce ma paczki, oznaczyć przestrzeń zgodnie z zaleceniami oraz dostosować godziny otwarcia lokalu do potrzeb. Właściciel franczyzy kurierskiej otrzymuje również dostęp do wsparcia biznesowego i logistycznego, a także może korzystać z rozpoznawalnej marki, co w jakiś sposób wymusza pewne standardy obsługi. Punkt paczkowy można więc uruchomić z dnia na dzień. Nie ma potrzeby podpisywania kolejnych umów, opłacania abonamentów czy też uiszczania innych opłat. Z drugiej strony taka działalność jest perspektywiczna, ponieważ ilość wysyłanych przesyłek będzie systematycznie rosnąć. Warto także zadbać o to, by klienci mogli skorzystać z pomocy w pakowaniu paczki czy wypełnieniu dokumentów. Franczyza kuriera wymaga także komputera z internetem, wagi, miary i drukarki. Dostęp do specjalnego programu otrzymuje się bezpłatnie i niemalże natychmiast można rozpocząć obsługę klientów i zarządzanie przesyłkami.


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-content/litespeed/js/1cb11e0c584d4c34c412ef498cbde6a6.js.tmp): Failed to open stream: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/klient.dh...', 126) #1 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/klient.dh...') #2 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(797): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://dobreme...', 'js', true, Array) #3 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(370): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array, 'js') #4 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(252): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): LiteSpeed\Optimize->finalize('<!DOCTYPE html>...') #6 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters('<!DOCTYPE html>...', Array) #7 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/core.cls.php(478): apply_filters('litespeed_buffe...', '<!DOCTYPE html>...') #8 [internal function]: LiteSpeed\Core->send_headers_force('<!DOCTYPE html>...', 9) #9 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-includes/functions.php(5349): ob_end_flush() #10 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): wp_ob_end_flush_all('') #11 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(334): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #12 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #13 /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-includes/load.php(1252): do_action('shutdown') #14 [internal function]: shutdown_action_hook() #15 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/nobleweb/dobremeble.elblag.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126